NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček: Šancí jsem měl hodně, ale nepadalo to tam. Jsem rád, že jsem to proti Fulhamu zlomil

Pětadvacetiletý český záložník Tomáš Souček se blýskl v sobotním zápase West Hamu s Fulhamem a rozhodl svou brankou toto londýnské derby. Pro někdejší tvář pražské Slavie to byla čtvrtá branka v Premier League, první v této sezóně. Po závěrečném hvizdu byl s výsledkem spokojený a na fakt, že prolomil střeleckou smůlu, si také rozhodně nestěžoval.

Kladiváři udeřili až v nastavení druhého poločasu, když Souček ve vápně technickou střelou k tyči rozhodl o třech bodech pro domácí. „Jsme šťastní, protože to bylo ohromné drama. Celý zápas byl hodně těžký. Zasloužili jsme si vyhrát, devadesát minut jsme se o to snažili. Jsem šťastný, že jsme vyhráli a já dal vítězný gól. Hlavně jsem ale hrdý na to, jak jsme hráli,“ nechal se slyšet Souček v rozhovoru pro klubové stránky.

Svou první trefou v této sezóně prolomil střeleckou smůlu. „Samozřejmě, že jsem rád, že to tam spadlo. Měl jsem hodně šancí, ale nepadalo to tam. Je skvělé, že jsme vyhráli před reprezentační přestávkou a teď si to můžeme během pauzy užít. Máme jedenáct bodů a poskočili jsme tabulkou nahoru. Je třeba si taky uvědomit, že jsme měli hodně tvrdý program a proti velké šestnáctce jsme hráli fakt dobře. Teď jsme to moc chtěli proti Fulhamu potvrdit a jsme rádi, že se to povedlo,“ dodala opora West Hamu.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA