NEWS

zpět na všechny zprávy

Pulkrab se už na konec přestávky těšil. Co dělal o víkendech, kdy se liga nehrála?

Nový ročník české nejvyšší soutěže má za sebou již sedm odehraných kol, ale perspektivní útočník Matěj Pulkrab odehrál zatím pouze 6 minut proti Karviné. Operace nohy nedovolila kmenovému hráči pražské Sparty začít hostování v Ďolíčku od úvodního zápasu úspěšně. Když už byl definitivně fit a mohl být platným, přišla další koronavirová přestávka a něco málo přes měsíc se jeho čekání na ostrý zápas prodloužilo.

Třiadvacetiletý útočník se sám nákaze nevyhnul, ale aktuálně je již připraven pomoci v plánech kouče Klokanů Luďka Klusáčka. „Konečně zase můžeme hrát, byli jsme jako zájmový kroužek. Vážně jsem si tak připadal. V týdnu jsme trénovali normálně a o víkendu jsem místo zápasů chodil s přítelkyní na procházky, brnkal na kytaru nebo ležel v učení,“ nechal se slyšet Pulkrab, který studuje při profesionální kariéře vysokou školu.

„Opřel jsem se do toho. Měli jsme kvůli koronaviru už druhou delší pauzu, tak jsem ji chtěl smysluplně využít. Vysokou školu ekonomie a managementu nedělám primárně kvůli titulu, dává mi to pocit normálního života. A díky učení se nenudím,“ připustil hráč hostující u Bohemians v rozhovoru pro iSport.cz. Zároveň se nikterak ale netajil svou láskou k herním konzolím. „PlayStation si taky občas zapnu, abych zažil aspoň nějaký zápas. Bez nich je fotbal neúplný,“ dodává.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA