NEWS

zpět na všechny zprávy

Teď je to na osudu, snad naše cesta nekončí, doufá kapitán U21 Krejčí po výhře s Řeckem

Při absenci Chaluše a Sadílka dostal důvěru od trenéra a proti Řekům nosil kapitánskou pásku. Jednadvacetiletá opora pražské Sparty Ladislav Krejčí nakonec se svými spoluhráči v balkánské misi uspěl a radoval se z výhry 2:0, která dává Lvíčatům naději na účast na vrcholném evropském šampionátu v příštím roce.

„Jsem rád, že jsme to zvládli do vítězného konce. Pomohly nám k tomu různé situace. Jak vyloučení soupeře, tak opakovaná penalta. Ale takový je fotbal. Šli jsme si za tím a vrátilo se nám to takhle. Doufáme, že nám to vyjde výsledkově, co se týče ostatních zápasů,“ poukázal Krejčí v rozhovoru pro stránky FAČR na fakt, že Skotové mají stále ještě zápas k dobru a ve skupině mohou zamíchat kartami.

Opakování penalty jej zaskočilo, ale rozhodně si na verdikt sudího nestěžoval. „Jako hráč jsem podobnou situaci ještě nezažil, ale poslední dobou se to stává celkem často. Rozhodčí to viděl takto. Pro Řecko je to nepříjemný, já bych byl také ukřivděný a naštvaný, ale štěstí se otočilo na naši stranu,“ pokračoval defenzivní štít.

„Chtěli jsme udělat vše proto, abychom si mohli po utkání říct, že jsme proto skutečně udělali vše. Teď už je to na osudu a všichni určitě budeme sledovat zápas Řecka se Skotskem. Byl to dlouhá cesta, která nás hodně stmelila, tak doufáme, že ještě nekončí,“ dodal Krejčí.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO