NEWS

zpět na všechny zprávy

Zima: Před nějakou dobou bych ani neuvažoval, že šanci v A-týmu reprezentace dostanu

Dvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc se v základní sestavě pražské Slavie již stabilně zabydlel a šanci dostává také v Evropské lize. Díky dobrým výkonům a zranění týmového kolegy Davida Hovorky se dočkal i pozvánky od kouče Jaroslava Šilhavého. Doposud byl jen součástí jednadvacítky, ale této možnosti si velmi váží.

“Jsem nesmírně rád, že mě trenér Šilhavý pozval do reprezentačního áčka. Bohužel je to tedy na úkor zraněného Davida Hovorky, ale věřím, že to nebude nic vážného. Je to něco, o čem bych před nějakou dobou vůbec neuvažoval, ale jsem za tu šanci hrozně rád a moc si jí vážím. Získám novou zkušenost, potkám se se zkušenými hráči, třeba s Coufalem nebo Tomášem Součkem," nechal se slyšet talentovaný obránce v rozhovoru pro Slavia.cz.

V pátek se pod taktovkou kouče Krejčího představil na řecké půdě a pomohl svým hráčům k výhře, která jednadvacítku přiblížila k účasti na evropském šampionátu. „Těším se na možnost utkat se s mezinárodní konkurencí. Je to pro mě splnění snu a velké poděkování patří také Slavii a našim trenérům, bez kterých bych o tom nemohl vůbec přemýšlet. Věřím, že to první nominací nekončí," který zatím v české nejvyšší soutěži odehrál pouhých 19 zápasů.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY