NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček po triumfu se Slováky: Vyhráli jsme zaslouženě. Snad si to v hlavách udržíme do jara

Dvě kola před koncem dalšího ročníku Ligy národů se zdálo, že osudem Čechů je i nadále být ve skupině B. Jenže úspěchy v posledních náročných bitvách a zároveň klopýtnutí Skotů nakonec svěřence kouče Jaroslava Šilhavého posunulo mezi evropskou elitu. V posledním utkání v Plzni proti Slovensku se trefil i defenzivní záložník Tomáš Souček.

Postup do skupiny A signalizuje nejen atraktivnější a silnější soupeře, ale také finanční bonus za dobře zvládnutou práci, kterých si hráči v tomto složitém období váží více než kdy jindy. „Ligu národů provázely problémy. Všichni víme, co se dělo, korona, zranění… Ale s každým srazem jsme se vypořádali dobře, musím všechny pochválit, jak hráče, tak i všechny kolem týmu,“ přiznal souček v rozhovoru pro FAČR.

Jeho branka nebyla nečekaným zakončením, nýbrž věcí, kterou trénovali. „Nacvičená věc, zkoušeli jsme ji na tréninku. Koukali jsme i na video, jak mají postavené hráče. Byli jsme šťastní, že nám to vyšlo hned při prvním rohu,“ pokračoval kmenový hráč londýnského West Hamu.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Skoro půl roku se neuvidíme, až v březnu, takže je důležité, že do té doby budeme mít v hlavách podařený výkon,“ dodal Souček, který si v reprezentačních barvách připsal již čtvrtou trefu ve třiceti zápasech.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA