NEWS

zpět na všechny zprávy

Karabec načal výhru Sparty ve Zlíně: Z prvního poločasu si můžeme vzít hodně do dalších zápasů

Pražská Sparta pod taktovkou trenéra Pavla Vrby vyhrála i své třetí utkání, navíc dokázala udržet proti Ševcům čisté konto. Fastav doma padl 3:0 a prvním autorem branky byl teprve sedmnáctiletý záložník Adam Karabec, který dostal od kouče důvěru v základní sestavě. Talentovaný mladík tak dokázal, že z něj roste velmi zajímavý hráč, který by mohl být pro pražský klub velkým přínosem.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, udělali jsme si nějaké šance a soupeře jasně přehrávali. Ve druhý půli jsme už trochu ustoupili a nedostávali jsme se tolik do toho, co jsme chtěli hrát,“ hodnotil konfrontaci se Zlínem. V této sezóně naskočil v české nejvyšší soutěži zatím do jedenácti zápasů a jedinou trefu si připsal právě proti Ševcům.

Gólová chvíle Karabce začala už u vlastního pokutového území, kdy Pavelka zablokoval dalekonosnou střelu Hlinky. Po rychlém brejku pak Krejčí zpětnou přihrávkou nalezl právě sedmnáctiletého mladíka, který levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

„Můžeme si z první půle vzít příklad, jak by to mělo vypadat. Před zápasem jsme si říkali, že ty meziprostory mezi obránci a záložníky tam budou. Bylo to místo, ve kterém jsem operoval já a křídla. Vybojovali jsme ho a vznikal nám tam prostor, který byl klíčový,“ dodal Karabec v rozhovoru pro Sparta.cz.

-> PROFIL ADAMA KARABCE