NEWS

zpět na všechny zprávy

Tecl po triumfu proti Spartě: Na trefu v derby jsem čekal dlouho a vysnil si jí už jako malý kluk

Pražská Slavia se opět výrazně přiblížila k zisku dalšího mistrovského titulu. Pokud letošní ligovou sezónu ovládne, bude to již potřetí v řadě. Sešívaní v neděli ovládli 298. derby v Edenu a mezi střelce se zapsal také Stanislav Tecl, který brankou na 2:0 pojistil náskok domácího týmu.

Třicetiletý útočník s minulostí v Jihlavě, Plzni či Jablonci tak rozšířil svou sbírku ligových tref v aktuální sezóně na čtyři a k tomu má navíc i dvě asistence. „Je to pro mě obrovská radost, čekal jsem na to fakt dlouho. Opravdu je to věc, kterou jsem si vysnil jako malý kluk a dneska se mi to konečně splnilo,“ pochvaloval si Tecl, že se dokázal prosadit v pražském derby. V této sezóně si připsal také hattricky proti Českým Budějovicím či v MOL Cupu proti Karlovým Varům.

„Bylo to fakt těžké utkání. Bylo vidět, že kluci mají těžký nohy a opravdu se s tím hodně prali. Ale myslím, že kolem třicáté minuty jsme se rozběhali a konečně jsme to byli my. Taky myslím, že nám pomohl ten gól, který padl těsně před poločasem,“ pokračoval zkušený útočník v rozhovoru pro Slavia.cz

Boj o titul by se mohl zdát již rozhodnutý, ale i tak se v kabině sešívaných snaží hovořit s pokorou a neslavit předčasně. „Kdybychom to v téhle situaci pokazili, tak bychom byli velcí hlupáci. Já doufám, že to nedopustíme a nebudeme to dramatizovat. Musíme vyhrát každý zápas, který nás čeká, a až to bude hotové, tak si můžeme trošku odpočinout,“ dodal Tecl.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA