NEWS

zpět na všechny zprávy

Tecl: Čeká nás obrovský zápas. Arsenal má skvělé hráče, ale my se je pokusíme překvapit a potrápit

Odchovanec Jihlavy o sobě dal výrazně vědět v nedělním derby proti pražské Spartě, ve kterém zvýšil náskok domácích na konečných 2:0. Třicetiletá opora Slavie si tak připsala čtvrtou ligovou trefu v této sezóně, nedávno se také výrazně podílela na postupu sešívaných v MOL Cupu na úkor Karových Varů. Ve čtvrtek by se mohl Stanislav Tecl postavit i londýnskému Arsenalu v odvetě o semifinále Evropské ligy.

Derby zvládli s přehledem a třetí ligový titul mají na dosah. „Čekal jsem nejtěžší derby za posledních pět šest let. Začátek byl těžký, ale potom, co se kluci dostali do tempa, tak zápas neměl chybu,“ nechal se slyšet Tecl v rozhovoru pro klubové stránky vršovického klubu.

Slavia již delší dobu nepoznala v derby hořkost porážky. „Když jsem byl malý, tak jsem byl většinou smutný já. Samozřejmě o to víc si toho teď vážím. Na druhou stranu mě před každým zápasem děsí to, že bychom mohli prohrát a série by skončila. Samozřejmě jednou se to stane, ale doufejme, žeto ještě nějaký ten pátek vydrží,“ pokračoval Tecl, který by se proti Spartě mohl objevit i v semifinále MOL Cupu, pokud Slavia postoupí s Olomoucí.

Prioritou je ale nyní čtvrteční odveta Evropské ligy s Arsenalem, kde je ve hře semifinále prestižní soutěže. „Je to obrovský zápas. Myslím si, že už teď ve čtvrtek nám Arsenal ukázal, jak je kvalitní, jaké hráče v týmu mají. My se samozřejmě budeme snažit je překvapit a trošku je potrápit,“ dodává Tecl.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA