AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek po skalpu Plzně: Vrba nás připravil na to, že trenér Bílek vnese tam svou defenzivní taktiku

Ostře sledovanou bitvu Sparty s Plzní rozhodli domácí až po změně stran a fanoušci se na Letné rozhodně nenudili. Viktorie se dostala do vedení v první půli zásluhou Brabce, ale v té druhé se dostal ke slovu Hložek, který nasměroval svůj tým k zisku důležitých tří bodů. Sparta se vrátila na druhé místo v tabulce a je opět ve hře v boji o Ligu mistrů.

Osmnáctiletý klenot pražského klubu měl velkou šanci již v první půli, ale jeho pokus eliminoval brankář Staněk. Po změně stran již ale sítě rozvlnil, když v 62. minutě po centru Wiesnera pohotově zpracoval míč a parádně zakončil.

„Byl to opět zápas plný emocí, tak to s Plzní bývá vždycky. Prohrávali jsme, ale celý zápas jsme soupeře nepustili do větší šance mimo ten roh. Věřili jsme, že to otočíme, a když budeme hrát pořád stejně a budeme trpěliví, tak ty góly přijdou. Myslím, že pro nás hráče i pro fanoušky to bylo fantastické utkání. Jsem rád za celý tým a tři body,“ nechal se slyšet reprezentační útočník v rozhovoru pro klubové stránky.

Autor jedenácti ligových tref v této sezóně připustil, že je trenér Pavel Vrba na soupeře dobře připravil, ačkoliv Viktoriáni teprve před pár dny provedli výměnu kouče. „Trenér nás připravil na to, že trenér Bílek tam vnese svou defenzivní taktiku. Dobře nás na to přichystal a věděli jsme, že po stranách bude hodně prostoru. A taky to tak bylo. Odehráli jsme skvělý zápas,“ pokračoval Hložek.

Sparta v tabulce o skóre přeskočila Jablonec a dostala se na druhé místo, které označila po vyřazení v MOL Cupu jako hlavní cíl pro zbytek sezóny. „Jsme nadšení, tohle nám musí vlít krev do žil. Do závěru ligy už musíme všechno zvládnout a vyhrát,“ dodal kanonýr Sparty.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA