AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Bačkovský prodloužil se Spartou, ale pokračovat bude v Ďolíčku

Pražská Sparta si pojistila služby jednadvacetiletého brankáře Huga Jana Bačkovského. Kmenový hráč letenského celku aktuální sezónu tráví na hostování v Bohemians 1905, kde se mu začíná dařit a sbírá důležité ligové minuty mezi třemi tyčemi. Talentovaný gólman bude i nadále pokračovat v Ďolíčku, ale není vyloučeno, že by brzy mohl obléknout také dres pražského „S“.

Bačkovský se domluvil se Spartou na prodloužení kontraktu a zároveň prodloužení zapůjčení Klokanům o další tři roky. Vršovický klub může tak i nadále využívat jeho služeb, ale ve smlouvě je dodatek, že po dohodě obou klubů je možný i jeho dřívější návrat na Letnou.

Odchovanec Sparty přišel do Bohemians v létě minulého roku a po většinu sezóny plnil roli brankářské dvojky. Postupem času ale začínal dostávat více prostoru na úkor Le Gianga a kromě podzimního nasazení v MOL Cupu naskočil během jara již do pěti ligových duelů, ve kterých si připsal tři čistá konta. Celkem má v této sezóně již osm startů a pět vychytaných nul.

Klokani změří síly se Spartou již o víkendu v rámci Fortuna Ligy, ale Bačkovský proti svému kmenovému klubu nastoupit nemůže. Herního prostoru se ale díky dobrým výkonům dočká možná v posledním kole, určitě pak v další sezóně, neboť ve vršovických barvách aspiruje na týmovou jedničku.

-> PROFIL HUGA JANA BAČKOVSKÉHO