AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Škoda, že je už konec sezóny. Daří se nám teď dobře, hlásí Drchal, který skóroval i proti Olomouci

Poslední týdny jej zastihly v dobrém herním rozmaru a jednadvacetiletý útočník Václav Drchal patří k hlavní palebné síle Mladé Boleslavi. Kmenový hráč pražské Sparty tráví u středočeského celku čas v rámci hostování a v neděli si připsal svou pátou ligovou trefu v této sezóně, když se podílel na výhře 3:0 v Olomouci. Kromě jednoho přesného zásahu zaznamenal i asistenci, ale produktivní mohl být dle svých slov ještě daleko více.

Drchal pokračuje ve svých dobrých výkonech a naznačuje, že by z něj mohl být časem výborný střelec třeba i pro Spartu, která jej vlastní. Pocítila to i Sigma, proti které se mu opět dařilo a byl i efektivní v koncovce. „O nic už sice nešlo, ale připravovali jsme se poctivě a zvládli to skvěle. Určitě nám ale hodně pomohl druhý gól. Bylo to oboustranně hodně otevřené. Nahoru, dolů. Soupeře měl šance, my ještě víc a je fakt, že k těm třem jsme mohli nějaké přidat,“ nechal se slyšet mládežnický reprezentant.

Na první trefu přihrál Klímovi, ve druhém případě jej nalezl Zmrhal a naservíroval mu parádní míč. „Viděl jsem, že Klíma nabíhá před bránu, tak jsem tam poslal prudký míč, aby to neměl první zadák před ním, a musím říct, že to vyšlo perfektně. Na svou branku jsme dostal krásný balon  od Zmrhala a pak už nebylo co řešit,“ popisoval Drchal klíčové momenty, ve kterých měl prsty.

Boleslav se dlouhou dobu výsledkově trápila, proto není divu, že v tabulce figuruje až na třináctém místě. Svěřence kouče Jarolíma nejvíc mrzí, že sezóna je již u konce, protože se jim začalo dařit. „Začal jsem nastupovat, daří se mi a mužstvu také. Je to škoda, že to nepřišlo už dříve,“ dodal jednadvacetiletý útočník.

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA