AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček hodnotil uplynulou sezónu na Ostrovech. Který zápas se mu povedl nejlépe?

Uplynulou sezónu na Ostrovech může hodnotit za snovou, což dokazuje nejen deset vstřelených branek v Premier  League a účast v pohárové Evropě, ale i fakt, že rodák z Havlíčkova Brodu figuruje v nominaci osmičky nejlepších hráčů tamní ligy. Klíčová tvář londýnského West Hamu se tak dostala do společnosti velkých jmen, ale i on sám se vklínil do mysli tamních fanoušků.

Jako první Čech nastřílel v jedné sezóně v Premier League deset branek a během sezóny se těšil pochvalným reakcím ze stran fanoušků, trenéra i dalších fotbalových expertů. „Se sezónou jsem obrovsky spokojený. Všechno klaplo a dotáhli jsme ji do úspěšného konce, tedy k evropským pohárům. Pamatuji si, když jsem loni v lednu přišel, tak se hrálo do posledního kola o záchranu. Tahle sezóna byla úplně jiná. Hráli jsme o evropské poháry, a to jsme od začátku chtěli,“ nechal se slyšet šestadvacetiletý defenzivní štít v rozhovoru pro sport.cz.

Během uplynulého ročníku se mu dařilo a hned v několika zápasech byl klíčovou tváří týmu, což dokládá i nebývale vysoký počet vstřelených branek. „Nejlepší z mého pohledu byla výhra 3:2 nad Crystal Palace, kdy jsem dal dva góly. Z týmového pohledu to byl zápas s Tottenhamem, kdy jsme prohrávali 0:3, ale dokázali jsme v posledních vteřinách srovnat na 3:3. To byl emočně výjimečný zápas,“ pokračovala někdejší tvář pražské Slavie.

Zatímco v minulé sezóně bojovali Kladiváři o holé přežití mezi elitou, letos se jim podařilo probojovat do pohárové Evropy. „Jak začal lockdown, tak nás to hodně stmelilo. Pro hodně lidí to bylo složité. Pro nás také, ale díky tomu jsme udělali dobrou partu. Začalo to už loni v březnu, díky tomu jsme se zachránili a přenesli jsme to i do nové sezóny. Bojujeme jeden za druhého a k tomu přišla i kvalita na hřišti,“ dodal Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA