AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Bačkovský: Bohemka je krásný klub. Umím si představit, že bych tu byl i za dalších deset let

Jednadvacetiletý talentovaný brankář Hugo Jan Bačkovský se dostal více do podvědomí teprve před rokem, kdy v srpnu odešel ze Sparty na hostování do Bohemians 1905. Během podzimu se představil v barvách Klokanů v MOL Cupu a tří přípravných utkání, na jaře pak okusil i českou nejvyšší soutěž a odchytal pět ligových startů, ve kterých zaznamenal tři nuly. Letenský klub s ním před pár týdny spolupráci prodloužil a nechal ho v Ďolíčku dál sbírat herní praxi.

Pražský klub jej získal na další tři roky na hostování, ale Sparta si jej může také stáhnout předčasně, i když se s tím zatím nepočítá. „Své působení v Bohemce hodnotím doposud kladně. Přišel jsem sem na poslední chvíli jako dvojka, ale podařilo se mi odehrát nějaké zápasy.  Výsledek je takový, že zde budu pokračovat, za což jsem spokojený,“ nechal se slyšet Bačkovský pro klubovou televizi vršovického celku.

Jasno chtěl mít co nejdříve, neboť vnímal, že příprava s Klokany může mít značný vliv na jeho herní vytížení během nadcházející sezóny. „Několik příprav už jsem se Spartou zažil a většinou jsem tam hrál levýho beka, o což jsem určitě nestál. Jsem rád, že mohu absolvovat přípravu s Bohemkou a těším se, až se o své místo poperu,“ pokračoval člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky.

„Nad budoucností jsem zatím nepřemýšlel. V Bohemce mám tři roky před sebou a budu chytat co nejlíp. Co z toho pak bude, se teprve uvidí. Bohemka je krásný klub, takže si umím představit, že bych tu chytal i za deset let. Na druhou stranu bych se chtěl dostat i třeba výš,“ dodal Bačkovský.

-> PROFIL HUGA JANA BAČKOVSKÉHO