AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek: Jeden zápas v přípravě nemůže smazat celou cestu. Umí hrát líp jako proti Belgii nebo Anglii

Osmnáctiletý talent Adam Hložek zažívá další velmi vydařenou sezónu. V české nejvyšší soutěži se stal králem kanonýrů, navíc mu neunikla pozvánka do seniorského reprezentačního výběru, který čeká skupinová fáze o rok odloženého Eura. V cestě za postupem stojí Skotsko, Chorvatsko a Anglie.

Několik měsíců byl v uplynulé sezóně Hložek mimo hru vinou zranění, ale i tak ji hodnotí pozitivně. "Dostal jsem se do reprezentace, start jsem si připsal dokonce jako nejmladší hráč v historii. K tomu se mi dařilo střelecky, přidal jsem nějaké asistence, získal zase víc zkušeností, podepsal novou smlouvu se Spartou a teď jsem na mistrovství Evropy. Myslím, že to není špatné," nechala se slyšet klíčová tvář letenského týmu.

V přípravě před evropským šampionátem vynechal utkání s Itálií, ale proti Albánii byl již kouči Jaroslavovi Šilhavému k dispozici. "Mám velkou radost, že se můj zdravotní stav zlepšil natolik, že jsem se v neděli na tréninku připojil k týmu. Lepší se to a všechno směřujeme k tomu, abych byl na Euro stoprocentně připravený. Na soustředění ve Valles v Jižním Tyrolsku jsme měli výborné podmínky. Já se tedy většinu času připravoval individuálně, ale zase jsem se dal celkem do pořádku,“ pokračoval talentovaný útočník.

„V rámci soustředění jsme odehráli přípravný zápas s Itálií. Nehráli jsme dobře, to každý viděl. Ale jeden zápas, navíc v přípravě, nemůže smazat celou cestu, kterou tenhle tým za poslední dobu ušel. Každopádně v dalších utkáních musíme hrát mnohem lépe. Věřím tomu, že se v dalších zápasech zvedneme. Umíme hrát líp, vždyť jsme to předvedli proti Anglii nebo Belgii," dodal Hložek v rozhovoru pro goal.cz.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA