AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust: Věřím, že v úterý můžeme Anglii svou pracovitostí trápit a pomýšlet i na výhru

Jedna z klíčových tváří pražské Slavie nalezla herní formu také v národních barvách. Lukáš Masopust je platný i kouči Šilhavému na evropském šampionátu, na kterém český tým získal již skalp Skotska a remizoval s Chorvatskem.  V posledním zápase skupiny si to rozdá s Anglií o prvenství a soupeři, se kterým naše reprezentace změří síly v osmifinále.

„Jasně, že se propočítává a kalkuluje, jde ovšem jen o představy, které se nám honí v hlavách. Ve Wembley budeme nastupovat s tím, že budeme chtít vyhrát. Kdybychom zkusili kalkulovat, mohlo by se nám to vymstít,“ nechal se slyšet Masopust o postupové matematice.

Český tým půjde do úterní bitvy s Anglií s chutí vyhrát, ale opora Slavie odmítá netýmový výkon, ve kterém by chtěli jednotlivci strhnout pozornost na sebe, aby si řekli o zajímavá angažmá. „Ukazovat se, nebo dokonce předvádět, to by nebyla rozhodně správná cesta. Budu se snažit hrát svůj náročný fotbal a vydat ze sebe to nejlepší. A co se má stát, to se stane,“ pokračoval ofenzivně laděný hráč, který však umí vypomoci i v obraně.

S Anglií již Češi změřili síly v kvalifikaci. První zápas ve Wembley utrpěli drtivou porážku, zatímco v pražské odvetě zvítězili. „První zápas v Londýně se nám nepovedl. Nastavil nám zrcadlo, že podobně to dál nejde a od té doby šly naše výkony nahoru. A v Praze se to v odvetě potvrdilo. Výhrou nad Anglií představující fotbalový fenomén jsme si dokázali, že můžeme porazit každého. Proto věřím, že i v úterý můžeme na vítězství z posledního vzájemného zápasu navázat, pracovitostí Anglii trápit, a přitom pomýšlet i na výhru,“ dodal čtyřiadvacetinásobný reprezentant.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA