AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust hodnotil ME: Od debaklu s Itálií jsme ušli obrovskou cestu

Ve Slavii patří ke klíčovým tvářím a jeho služeb hojně využívala také česká reprezentace na letošním evropském šampionátu. Lukáš Masopust se svými spoluhráči dokráčel až do čtvrtfinále, kde však nestačili na výběr Dánska. Po vyřazení z turnaje byl i on zklamaný, ačkoliv musel hodnotit představení českého týmu na šampionátu jako úspěšné.

„Všichni jsme po vyřazení zklamaní, ale s odstupem času budeme Euro hodnotit jako úspěšné. Se Součkem jsme se bavili, že jsme odehráli výborný turnaj. Já si tedy zahrál skvěle. Fakt to bylo fajn, bavilo mě to. Mrzí mě, že pro nás mistrovství končí. Jsem šťastný, že jsem mohl být součástí týmu,“ nechal se slyšet Masopust, který věří, že by český tým mohl být úspěšný také v kvalifikaci o MS 2022 v Kataru.

„Během přípravy a celého Eura jsme ušli obrovskou cestu. Od debaklu s Itálií jsme udělali kus práce. Zvykli jsme si na sebe. I lidem se fotbal musel líbit, hodně nás to bavilo. Takže ano, věřím, že nám zkušenosti z šampionátu hodně pomohou v kvalifikaci na mistrovství světa. Věřím, že se budeme zlepšovat,“ dodala opora pražské Slavie.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA