AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Další mladý klenot Sparty? Syn bývalého reprezentanta Adam Gabriel trénuje již s A-týmem

Ve svých dvaceti letech sbírá zkušenosti, které by mohl velmi brzy prodat mezi dospělými. Syn bývalého českého reprezentant Petra Gabriela nyní zažívá své premiérové soustředění s A-týmem pražské Sparty. Adam by mohl kráčet ve šlépějích svého otce, které později hájil i barvy Kaiserslauternu a Arminie Bielefeld.

„Tána nás k fotbalu nikdy nenutil. Samozřejmě jsme díky jeho kariéře strávili hodně času na stadionech, ale tam jsem si jako dítě užíval spíš rauty,“ nechal se slyšet pravý obránce v rozhovoru pro klubové stránky Sparty.

Na soutěžní start u A-týmu stále čeká, ale již velmi brzy by jej mohl kouč Pavel Vrba povolat do zbraně. V přípravě zaznamenal dvě gólové asistence a prezentoval se sympatickými výkony. „Soustředění pro mě znamená další posun, je to pro mě i velké překvapení, protože jsem neměl moc šancí se ukázat. Cítím určitou nervozitu, ale hlavně se snažím klukům nabídnout něco ze sebe a pomoct jim. Fotbalově mi to dává hodně, budu z toho v budoucnu čerpat,“ dodal Gabriel, který by se mohl už za pár týdnů prohánět po prvoligových trávnících.

-> PROFIL ADAMA GABRIELA