AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Potřeboval jsem to jako sůl, hlásil gólový Kopic po výhře Plzně v přípravě

Západočeská Plzeň si zatím v přípravě před novou sezonou vede dobře, což potvrdila i proti ruské Ufě. V rámci soustředění v rakouském Westendorfu dokázala uspět 2:0, mezi střelce se navíc zapsal reprezentační záložník Jan Kopic, který na svou trefu čekal dlouhých deset měsíců. Po zranění kolene a následné operaci je již fit a připraven Viktoriánům v nové sezoně opět pomáhat.

Kopic se podílel brankou na vítězství nad ruskou Ufou. Svůj přesný zásah si nechal na druhý poločas, když v 53. minutě zvyšoval na konečných 2:0. „Konečně. Už jsem to potřeboval jako sůl. Vždyť si už ani nepamatuju, kdy jsem se trefil naposledy. Asi ještě někdy před zraněním,“ nechal se slyšet několikanásobný reprezentant na klubových stránkách.

Jednatřicetiletý záložník už vyhlíží zápas proti běloruskému Dynamu Brest, se kterým se porve o postup do Konferenční ligy. „Zátěž už pomalu ustává, všechno směřuje k duelu s Brestem. Nicméně bych chtěl, aby nohy byly ještě lehčí. Ale to nechám na trenérovi,“ dodala opora Plzně.

> PROFIL JANA KOPICE