AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček: Životní sezona? Těžko se ty roky porovnávají, ale jsem hodně rád, že to tak vyšlo

Český reprezentační záložník má za sebou skvělou sezonu. V barvách londýnského West Hamu měřil síly s nejlepšími hráči anglické Premier League, také v národních barvách se mu dařilo na evropském šampionátu. Čerstvý vítěz novinářské ankety Zlatý míč ČR připustil, že má za sebou životní sezonu, ale dodává mu to sil do té nadcházející.

„Životní sezona? Těžko se ty roky porovnávají. Když jsem byl ve Slavii, vyhráli jsme titul a podařily se další věci v evropských pohárech. Ale dá se říct, že teď to asi byla životní sezona. Když se sečte fotbal, život, všechno dohromady. Jsem hodně rád, jak to vyšlo,“ nechala se slyšet hvězda londýnského West Hamu.

V uplynulém ročníku Premier League zaznamenal jako první hráč v historii 10 branek v jedné sezoně v této nejsledovanější evropské soutěži, ačkoliv nastupuje na postu defenzivního záložníka. „Věděl jsem, že je šance toho dosáhnout. Je to i pro mě velká věc. Ale není to tak, že bych se na to soustředil. Občas si říkám, že jsem defenzivní záložník a nechci, aby se o mně psalo, že jsem nedal čtyři zápasy gól a jsem z formy,“ dodal Souček s úsměvem.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA