AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Krejčí parádní hlavičkou otevřel skóre proti Rapidu, ale na výhru Sparty to nakonec nestačilo

Úvod jako z říše snů, ale ve druhé půli přišel obrat domácích. Defenzivní štít pražské Sparty Ladislav Krejčí otevřel skóre v druhém předkole Ligy mistrů na hřišti Rapidu Vídeň již ve třetí minutě parádní hlavičkou. Po centru Dočkala potvrdil svou střeleckou formu z minulé sezony a jasně opět demonstroval, jak je nebezpečný ve vápně soupeře. Ten se ale ve druhém poločase oklepal a nakonec jde do odvety na Letné s jednobrankovým náskokem.

Sparta měla v prvním poločase zápas pod kontrolou a kromě zmíněné trefy měla i další šance, jak náskok pojistit. „Bohužel tam byly tři situace, kdy jsme se špatně vytočili u dressingu. Pustili jsme soupeře až k našemu vápnu. Tam jsme to potom nedohráli. To byla základní chyba. Dopustili jsme se jí víckrát a Rapid toho využil,“ hodnotil Krejčí utkání proti rakouskému soupeři.

Jeho trefa padla již po pár minutách zápasu ze standardní situace. „Měli jsme záměr dát gól kdykoliv. Připravoval jsem se na to tak, abych podobné situace proměnil. V těchto situacích si momentálně věřím. Byl jsem připravený. Jsem rád, že to tam padlo. Žádné taktické záměry, že bychom chtěli dát gól v prvních pěti minutách, tam ale nebyly. Teď si musíme zápas vyhodnotit, abychom ho viděli z vyššího pohledu. Musíme najít skuliny, kterých můžeme využít a odpíchnout se ze situací, které nám vycházely. V domácím zápase nás poženou naši fanoušci. To nám doufám také napomůže a půjdeme si za tím, co si všichni přejeme,“ dodal defenzivní štít Sparty.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO