AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust před Legií: Je to pro nás hrozně důležitý zápas a já věřím, že to urveme

Sen o účasti v letošním ročníku Ligy mistrů se rozplynul po krachu s Ferencvárosem, ale ve hře je stále Evropská liga, kde Slavia zanechala v posledních letech výraznou stopu i v jarních vyřazovacích bojích. V cestě do skupinové fáze stojí nyní polská Legia Varšava, která taktéž lační po účasti v pohárové Evropě.

Středeční bitva se odehraje v Edenu před českým publikem a záložník Lukáš Masopust na tiskové konferenci věří ve zdárný průběh, ačkoliv si je moc dobře vědom síly soupeře. „Je to pro nás hrozně důležitý zápas. Nepovedla se nám kvalifikace o Ligu mistrů, kterou jsme si chtěli hodně zahrát. Teď máme šanci bojovat o Evropskou ligu, kde se nám v posledních letech dařilo, dvakrát jsme se dostali do čtvrtfinále. Naše motivace je maximální, chceme uspět a postoupit do základní skupiny. Věříme, že to urveme,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý reprezentant.

Známý klub z metropole našich severních sousedů rozhodně nepodceňuje, neboť si je moc dobře vědom jeho kvalit. „Očekávám, že to bude náročnější zápas, než který jsme sehráli s Ferencvárosem. Jak silově, tak kondičně. Hrají v trošku jiném rozestavení, věřím, že nám to bude vyhovovat. Co jsme se na reprezentaci bavili s Tomášem Pekhartem, mají na stranách velmi rychlé hráče, takové motorky. Jsou na tom vytrvalostně velmi dobře. Tak uvidíme, jak nám to bude sedět,“ dodal Masopust na tiskové konferenci.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA