AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tohle asi nikdo nečekal, ale jsme teprve v půlce, hlásil dvougólový Kratochvíl po skalpu Žiliny

Vyřazení z bojů o Evropskou ligu bolelo, ale na severu Čech si moc dobře uvědomovali, že také nová Konferenční liga přináší lákavé soupeře a zajímavé peníze do klubové pokladny. Aby se ale Jablonec probojoval do skupinové fáze této soutěže, musí v play off vyřadit slovenskou Žilinu. První krok učinil zdárně, neboť doma vyhrál přesvědčivě 5:1. Dvěma trefami se o to výrazně přičinil Miloš Kratochvíl.

Pětadvacetiletý záložník s klubovou minulostí v Brně byl ve čtvrtečním duelu výraznou postavou. „Dal jsem dva góly a mohl jsem dát i tři. Nehodnotím to vůbec tak, ž e jsem dal dva góly, důležité je to pro nás jako pro tým a pro celý klub. Pro všechny, co jsme tady, je to pro nás strašně důležité, po té špatné sérii. Jsme v půlce, tohle je pro nás ale důležitý krok,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky.

Jablonec udeřil hned v první půli, kterou ovládl 4:0. „Tohle asi nikdo nečekal.  Dobře jsme se připravili a přečetli jejich hru. Sbírali jsme balony nahoře a z toho pramenily i některé ty góly. Poločas 4:0 byl nádherný. Chtěli jsme ještě nějaké góly přidat v druhém poločase, ale oni taky přidali, neměli už co ztratit. Ale konečný výsledek 5:1 je krásný,“ pokračoval Kratochvíl.

Postup do skupinové fáze Konferenční ligy je po úvodním duelu blízko, ale i tak nikdo v kabině Jablonce nechce soupeře podceňovat. „My jsme si teď ani po zápase nezařvali, protože víme, že jsme v půlce a takto to i bereme. Ten výsledek je krásnej. Jedeme tam, budeme h rát na umělce, kde jsou oni ještě o třídu lepší. Určitě to tam bude ještě těžký zápas,“ dodává opora kouče Petra Rady.

-> PROFIL MILOŠE KRATOCHVÍLA