AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust: Motivaci mám pořád stejnou, ale být kapitánem si vážím

Pražská Slavia by ráda v této sezoně okusila skupinovou fázi Evropské ligy, ale v cestě stojí polská Legia Varšava. Úvodní klání play off skončilo nakonec v Edenu smírně 2:2, i když více šancí měli domácí. Výraznou tváří sešívaných byl Lukáš Masopust, který s kapitánskou páskou na své paži první gól připravil, druhý pak v závěru prvního poločasu sám vstřelil.

Vyhlídky pro odvetu nejsou špatné, ale výsledek je přeci jen zrádný. Na horké půdě polského klubu musí Slavia vyhrát, jinak si v pohárové Evropě zahraje pouze Konferenční ligu. „Měli jsme z toho zápasu jednoznačně víc a měli jsme z něj i daleko víc vytěžit. Je to velká škoda, zase jsme soupeře skoro k ničemu nepustili. Dostali jsme dva góly, ale naštěstí jsme i dva dokázali vstřelit.  Budeme hrát v Polsku od 0:0, nebudeme muset nic dohánět. Ale jak jsem řekl, je to velká škoda,“ nechal se slyšet Masopust v rozhovoru pro Slavia.cz.

Sám odehrál dobré utkání, ve kterém si připsal gól a asistenci. „První gól je Alexův, krásně to trefil, byla to těžká pozice. Druhý mi skvěle připravil Ibra. S Alexem jsme to trošku secvičené měli, ale bylo to tak padesát na padesát, trošku to byla i improvizace,“ pokračoval reprezentační záložník, který vedl sešívané jako kapitán.

„Motivaci mám pořád stejnou, i když jsem či nejsem kapitánem. Byla to ale pro mě obrovská čest, strašně moc si toho vážím. Do odvety si myslím, že dopředu můžeme hrát stejně, jako tomu bylo v prvním zápase. Musíme se ale vyvarovat drobných chyb dozadu,“ dodal Masopust.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA