AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zima si vyzkouší první zahraniční misi. Talentovaný stoper míří ze Slavie do FC Turín

Dvacetiletý stoper David Zima je považován za jednoho z nejlepších mladých obránců u nás a toto tvrzení může potvrdit během svého prvního zahraničním angažmá. Dvojnásobný mistr v barvách pražské Slavie a vítěz domácího poháru MOL Cup se italskému celku FC Turín upsal na čtyři sezony.

„Býci“ měli o nadějného obránce eminentní zájem a věří, že jim pomůže v novém ročníku Serie A. Zima se po svém příchodu do Slavie v lednu 2020 rychle etabloval do základní sestavy a v dresu sešívaných posbíral zkušenosti i v pohárové Evropě. Odchovanec Sigmy Olomouc byl stabilní součástkou základní sestavy a svými výkony potvrzoval velký potenciál.

V uplynulé sezoně byl spolu s Kúdelou jistotou v srdci defenzivní řady. Člen mládežnického reprezentačního výběru do jednadvaceti let dostal před rokem i pozvánku do A-týmu, debut si pak odbyl v kvalifikaci o MS 2022 proti Estonsku. Letos měl pak možnost si v přípravě zahrát i s pozdějšími mistry Evropy z Itálie. Na Euru figuroval v týmu kouče Šilhavého, ale na vrcholném turnaji do utkání nenaskočil.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY