AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček: V hlavě jsem si odfrknul, ale díky tomu, že žiju svůj sen, tak se baterky dobíjí snadno

Nový ročník Premier League vychází pro West Ham zatím podle představ a lví podíl na tom má také Tomáš Souček. Defenzivní štít si svými výkony v Anglii řekl o kapitánskou pásku po konci reprezentační kariéry Vladimíra Daridy. Trenér Šilhavý s ním počítá jako s jednou z klíčových tváří svého týmu a již ve čtvrtek může svou roli potvrdit v Ostravě v rámci kvalifikace o světový šampionát v Kataru.

Češi chtějí uspět a získat do své sbírky další tři důležité body. V cestě stojí tentokrát Bělorusko, které je vnímáno jako papírový outsider. „Už jsme se na něj dívali, ale ještě nás nějaká příprava čeká. Chceme vyhrát, ale musíme se na ně pořádně připravit, protože každý zápas na mezinárodní úrovni není jednoduchý. Roli favorita ale určitě bereme a chceme udělat další krok na cestě kvalifikací,“ prozradila opora londýnského West Hamu.

Čtvrteční konfrontaci chce národní tým zvládnout a vnímá ji jako povinnost nejen kvůli zisku tří bodů, ale i zvýšení sebevědomí. Již v neděli totiž narazí na obra z Belgie, který je pasován do role favorita této skupiny. „Rozhodně to není příprava na neděli, ale je to zkrátka zápas s Běloruskem. Je to první zápas po Euru a soustředíme se pouze na něj. Až pak se budeme soustředit na Belgii. Dokud bude šance, tak se o první místo ve skupině budeme rvát. Až na konci uvidíme, kam jsme se dostali a co bude dál,“ pokračoval rodák z Havlíčkova Brodu.

Prostoru k regeneraci se příliš nenaskytlo i vinou nedávného evropského šampionátu, ale i tak se na náročný program nevymlouvá. „Minulá sezona byla hodně dlouhá a vyvrcholila Eurem. Měl jsem necelé tři týdny dovolené, ale už během ní jsem se sám připravoval. I kvůli tomu, že zápasy Premier League začínaly celkem brzo. Byl jsem rád, že jsem si odfrknul v hlavě, ale tím, že si žiji svůj sen, který jsem budoval od dětství, tak se baterky dobíjí snadno,“ uzavřel Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA