AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Další čisté konto a tři body k tomu. Lvíčata uspěla na horké půdě Kosova zásluhou Gabriela

Český reprezentační výběr do jednadvaceti let upěl potřetí v řadě a navíc opět s nulou vzadu. O výhře v Prištině se přičinil zadák pražské Sparty Adam Gabriel. Krajní obránce naskočil v týmu kouče Suchopárka od úvodních minut a tradičně podporoval ofenzivu týmu. Svou trefu, která byla zároveň jediná v utkání, zaznamenal ve 38. minutě po přihrávce Michala Kohúta.

„Objevil jsem se ve vápně, což není u mě zrovna vzácná situace, protože se snažím vždy útok podporovat. Někdy mi to trenér vyčítá, protože pak nemyslím na bránění, což je paradox tohoto zápasu. Ale podařilo se mi prostřelit obránce i brankáře. Mám radost, že to pomohlo k výhře," usmíval se Gabriel na tiskové konferenci v kosovské metropoli.

Češi zatím svou skupinu o postup na ME 2023 vedou s plným počtem bodů, zatímco ostatní již hlásí ztráty. „Povídali jsme si před zápasem s Denisem Donátem, se kterým jsem na pokoji, že by bylo fajn přidat třetí čisté konto. Dvě jsou celkem běžná, tři už tolik ne. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo, protože to není jen vizitka obrany, ale práce celého týmu," pokračoval bek Sparty, který se svými spoluhráči vyzve v úterý v Českých Budějovicích stejného soupeře.

„Doma se budeme cítit mnohem víc na koni. Tenhle zápas nevyzněl herně zrovna v náš prospěch, ale v úterý už budeme mít více sebevědomí i s ohledem na to, že budeme hrát opět v Budějovicích, kde to známe a navíc už víme víc i o soupeři,“ dodal Gabriel.

-> PROFIL ADAMA GABRIELA