AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček: Postoupit na MS v Kataru je pro nás velká motivace. Pro většinu z nás bylo i Euro poprvé

V březnu český národní výběr na horké půdě v Cardiffu padl, ale v odvetě doma dokázal s Walesem remizovat. Přestože čelu tabulky kvalifikační skupiny o světový šampionát v Kataru vládne Belgie, druhé místo je stále hratelné, přestože ostrovní země má zápas k dobru. Šestadvacetiletý kapitán Tomáš Souček však nepochybuje, že by někdo v kabině měl o motivaci nouzi.

Na herní vytížení si stěžovat rozhodně nemůže, neboť Souček patří i letos ke klíčovým tvářím londýnského West Hamu. „Zápasů je opravdu hodně, ale proto to všichni hrajeme a děláme. Čím víc zápasů, o to lepší pro nás, o to míň se trénuje. Věřím, že budu zase naplno připravený. Fyzicky se cítím dobře a doufám, že to jen přenesu na hřiště a klukům pomohu,“ nechal se slyšet na startu reprezentačního srazu.

Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého mají zadní vrátka na MS díky Lize národů, ale uspět chtějí také v kvalifikaci. „Druhá pozice je pro nás všechny velmi důležitá. Postoupit na mistrovství světa je pro nás velká motivace. Pro většinu z nás bylo i Euro poprvé. Všichni jsme si to zaprvé užili a zadruhé dosáhli velkého úspěchu. Všichni víme, že to samé, nebo ještě ve větším, se může stát na mistrovství světa. Už se to blíží, je to už jen za rok. Je to cíl pro nás všechny s e tam dostat a třeba uspět podobně jako na Euru,“ dodal Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA