AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick: Samozřejmě po vydařeném Euru nějaké nabídky byly, ale přestup jsem v hlavě neměl

Již letní evropský šampionát jej zastihl ve skvělé herní formě a český reprezentační útočník to potvrzuje také v aktuálním ročníku Bundesligy. V tabulce střelců je dokonce na třetím místě hned za hvězdami Lewandowskim a Haalandem, což je velmi dobrá vizitka. Nyní se snaží pomoci národnímu výběru k postupu na MS 2022 v Kataru, ale kvalifikační cesta je trnitá.

„Je dobře, že mi to tam padá od začátku sezony. To je vždy pro útočníka důležité. Ale máme za sebou jen sedm zápasů. Těch gólů ještě padne hodně, zápasů je ještě taky strašně moc. Může přijít nějaké zranění, cokoliv, takže zatím nějakou tabulku neřeším. Ale určitě jsem rád, že jsem v Bundeslize na té špičce,“ nechal se slyšet útočník Bayernu Leverkusen.

Po úspěšném evropském šampionátu ale mohl měnit klubové barvy již po pouhém roce, ale někdejší tvář Sampdorie Janov, AS Řím, RB Lipska či pražské Sparty se rozhodla setrvat. „Samozřejmě po tom vydařeném šampionátu nějaké nabídky byly. Ale popravdě jsem to ani neměl v hlavě někam přestupovat, ani jsem to nechtěl. Ani Leverkusen to neměl v plánu, takže jsme ani nic moc neřešili. Já byl od začátku rozhodnutý, že tuhle sezonu chci být v Leverkusenu a mít mnohem lepší sezonu, než byla ta minulá,“ uzavřel Schick v rozhovoru pro repre.fotbal.cz.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA