AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Přijeli jsme pro výhru! Pořád chceme ve skupině skončit druzí, hlásí kapitán Souček

Po odchodu Vladimíra Daridy do reprezentační penze převzal kapitánskou pásku, aby svůj tým dovedl na světový šampionát v Kataru. Cesta je trnitá, ale stále je možnost, že se Lvíčata na vrcholný turnaj podívají. Dalším v cestě za vytouženým druhým místem ve skupině stojí Bělorusko. A Tomáš Souček věří, že v Kazani uspějí.

V září uspěli proti Bělorusku v Ostravě 1:0, ale po posledním zaváhání s Walesem musí bezpodmínečně vyhrát. „Koukali jsme na poslední zápas Běloruska s Estonskem, ale i my sami jsme s nimi nedávno hráli. Byl to od nás ode všech velmi dobrý výkon. Vytvořili jsme si doma plno šancí, mohli jsme přidat daleko více gólů. Věřím, že to bude podobné jako u nás. Jen je potřeba zkvalitnit produktivitu a přenést si ten výkon,“ nechal se slyšet Souček na Tiskové konferenci.

„Po Walesu všichni víme, že to nebylo ideální. Dá se říct, že od všech hráčů. Je třeba přidat a je skvělé, že to hned zítra můžeme ukázat. Přijeli jsme si pro výhru. Máme v hlavách, že pořád chceme být druzí v tabulce. Určitě chceme předvést podobný výkon jako doma s Běloruskem a přivézt do Česka tři body,“ dodal šestadvacetiletý obránce.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA