AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick: Na MS se národní tým dlouho nepodíval. Byl bych moc rád, kdyby se to povedlo právě nám

V ruské Kazani nastoupil proti Bělorusku ke svému třiatřicátému zápasu v národním týmu a podařilo se mu dát svou sedmnáctou branku v reprezentační kariéře. K výhře 2:0 přispěl ale i asistencí u druhého gólu, který obstaral Hložek. Patrik Schick se těší dobré formě, kterou by rád potvrdil také v listopadu v závěru kvalifikace.

„V přípravě na zápas jsme si ukazovali i momenty z prvního vzájemného utkání v Ostravě. Vrátili jsme se k tomu, ale hodně věcí bylo podobných i z jejich dalších zápasů. Šlo hlavně o to připravit se na jejich protiútoky. Tentokrát jsme využili lépe šance oproti prvnímu zápasu v Ostravě, i když jsme mohli přidat další góly. Jinak to ale bylo poklidné,“ uvedl Schick na tiskové konferenci.

Pětadvacetiletý útočník patřil před pár měsíci na evropském šampionátu k nejlepším střelcům celého turnaje a rád by se podíval i na MS 2022 v Kataru. „Na mistrovství světa se národní tým dlouho nepodíval. Byl bych moc rád, kdyby se to povedlo právě nám. Je pro mě důležité to zvládnout a doufám, že přidám další góly hned na dalším srazu,“ dodal útočník Bayeru Leverkusen.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA