AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Bratrský instinkt je někdy silnější než ten týmový, hlásí dvojčata Gabrielové

Vydali se na podobnou cestu jako před lety jejich otec Petr. Bratři Adam a Šimon Gabrielovi se již dokázali vtěsnat do reprezentační jednadvacítky, brzy by mohli v A-týmu kouče Jaroslava Šilhavého. Zatímco Adam sbírá herní praxi za rezervu Sparty, Šimon hostuje  z plzeňské Viktorie na Žižkově.

Jejich otec jim Petr Gabriel jim může být příkladem. Ve své době byl jistotou v defenzivní řadě a talent vykazují i oba synové. „Když hrál táta za Arminii Bielefeld, chodili jsme se na něj dívat. Fotbal mě chytil a začal jsem hrát, ale v útoku, za Spartu jsem dával góly,“ nechal se slyšet Adam. „Do fotbalu nás táta nenutil, prostě to vyplynulo. Oba jsme hráli v útoku, ale postupem času nás to sestavou stáhlo dozadu, přes středovou řadu až do obrany. Asi v tom hrály roli i tátovy obranářské geny,“ dodal Šimon.

Spolu v jednom týmu se naposledy objevili v barvách reprezentační devatenáctky, v jednadvacítce na svou společnou šanci čekají. V ligové sféře proti sobě nastoupili na podzim a úspěšnější byl Šimon, který se radoval z výhry. „Oba věříme, že si spolu ještě zahrajeme. Na naší hře je znát, že jsme dvojčata. Bojujeme jeden za druhého. Na to se můžeme spolehnout. Vždyť jsme léta kopali vedle sebe,“ pokračoval Adam.

„Brácha mi to nedal zbaštit, jak se říká. Spíš mu to bylo líto, že jsem prohrál, já měl radost, že on vyhrál. Zní to divně, ale je to tak. Bratrský instinkt je někdy silnější než ten týmový,“ hlásí Adam, ale i jeho bratr to vidí podobně. „Máme to oba stejně. Přejeme si především, aby se bráchovi dařilo,“ dodal v rozhovoru pro Sport.cz Šimon.

-> PROFIL ADAMA GABRIELA