AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hanuš po pěti letech mění adresu. Jihlavský dres mění za klubové barvy Jablonce

Letošní rok je pro devětadvacetiletého brankáře Jana Hanuše jako houpačce. Klíčová tvář Jihlavy se na jaře výraznou měrou podílela na záchranářské misi. Úspěšně. V létě se však zkušený strážce třech tyčí zranil a v úvodu nové sezóně Ježkům chyběl. Postrádat ho budou i po podzimu, který přezimují na poslední příčce HET ligy.

Hanuš po pěti letech mění adresu. Téměř 190 centimetrů vysoký gólman začal svou kariéru ve Chlumci nad Cidlinou. Zkušenosti sbíral například i ve Slavii či Hradci Králové, ale od roku 2012 byl klíčovou tváří Jihlavy, kde mezi třemi tyčemi postupem času vystřídal veterána Blažka.

To vše je však již minulostí, stejně jako žluté barvy, které na Vysočině hrdě nosil. Krátce po uplynutí podzimní části HET ligy zamířil do FK Jablonec, kde se upsal až do léta roku 2021. V České nejvyšší soutěži zatím odchytal 115 zápasů a připsal si 22 čistých kont.

„Vždy jsem se snažil odvádět nejlepší výkony a pomáhat Jihlavě, abychom na tom byli v tabulce co nejlépe a hráli co nejlepší fotbal. Když se ohlédnu zpět, tak musím říct, že ty roky špatné nebyly. Dokázali jsme hrát dobrý fotbal, porazili jsme Spartu, Slavii i Plzeň a vždy jsme pro tento region dokázali udržet nejvyšší soutěž,“ zavzpomínal Hanuš bezprostředně po podpisu přestupu.

Jak dále ale přiznal, přišel čas na změnu. Jihlava navíc aspiruje na sestup a Hanuš by určitě chtěl setrvat mezi českou klubovou elitou. Neznamená to ale, že by opouštěl potápějící loď. „Za ty roky jsem už samozřejmě začal cítit, že bych sám potřeboval změnu. V momentě, kdy se ozval Jablonec, byl jsem velmi rád,“ poukázal na fakt, že při rozhodování dlouho neváhal.

„Představuje to pro mne novou motivaci a impuls do další práce v novém prostředí. Jde o další důležitý krok v mé kariéře. Plus v mém rozhodování znamenal fakt, že se v Jablonci znovu setkám v jednom dresu s mými kamarády Lukášem Masopustem a Standou Teclem,“ dodal Hanuš po svém přesunu z Jihlavy do Jablonce.