AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Brněnský talent Krejčí: Hrát vedle Poláka je super, jeho rady si beru k srdci

Jen stěží by hledal lepšího učitele. Talentovaný Ladislav Krejčí nastoupil i ve druhém jarním ligovém utkání v základní sestavě brněnské Zbrojovky a znovu se postavil v záložní řadě hned vedle ostříleného matadora Jana Poláka. Rady a poznatky od jedné z největších tuzemských fotbalových osobností osmnáctiletý středopolař rozhodně nebere na lehkou váhu.

„Je super hrát vedle něj, hodně mi pomáhá. A nejen na hřišti, třeba i když si projíždíme situace na videu, vezme si mě a probereme to. Když vidí, že něco dělám hůř, radí mi a já si to beru k srdci,“ přiznal pro klubový web osmnáctiletý záložník po skalpu olomoucké Sigmy „Jsem rád, jak je komunikativní. Říká mi, jak situace vidí a debatujeme spolu,“ pochvaluje si spolupráci s bývalým reprezentantem se zkušenostmi z německé bundesligy.

Nastupovat vedle takového hráče Krejčímu evidentně prospívá. Dařilo se mu už na půdě Bohemians a sedl mu i těžký duel se Sigmou. V prvním poločase bavíc svojí přihrávkou vyslal do šance spoluhráče Acostu, který rozhodl o třech cenných bodech pro Zbrojovku.

Jinak si ale reprezentant do 19 let plnil spíše defenzivní úkoly. „Snažil jsem se plnit to, co nám řekl trenér. Sigma má výborné středové hráče, my na ně ale zvolili dobrou a účinnou taktiku. Vystupovali jsme proti nim, zachytávali je a snažili se nepouštět je do hry. Trénovali jsme to celý týden a je znát, že jsme se oproti minulému utkání posunuli dál. Až na pár momentů jsme si se soupeřem dokázali poradit. Podali jsme výborný týmový výkon,“ těšilo po zápase Krejčího.

S parťáky ve středu pole byli základním stavebním kamenem úspěchu, Zbrojovce taktika se třemi středními záložníky vyšla na jedničku. „Do defenzivy jsme hráli vedle sebe v jedné řadě a vystupovali podle toho, na jaké straně se hrálo. Vlevo já, na středu Poly (Polák) a vpravo Kráťa (Kratochvíl). Celý týden jsme trénovali a dařilo se nám to,“ těšilo mladíka z Rosic.

Velký talent nejen brněnského, ale celého českého fotbalu si proti Sigmě připsal už svůj celkově sedmnáctý start, do obou jarních duelů navíc zasáhl od první minuty. „Snažím se každý trénink hrát naplno a celý týden bojovat, abych se do základu dostal, záleží jenom na mně. Jsem rád, že mi trenér dává šanci, budu se toho držet a snad hrát v základu co nejvíc,“ hlásí odhodlaně Krejčí.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO