AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ve Zbrojovce cítí důvěru. Dokážu si představit, že bych tady zůstal, říká Kratochvíl

Ve své premiérové sezoně v nejvyšší české soutěži nesbírá starty tak, že do zápasů naskakuje na závěrečné minuty. Kdepak. Miloš Kratochvíl patří mezi stabilní členy základní sestavy brněnské Zbrojovky, ve které hostuje z Plzně. Jednadvacetiletý záložník má na kontě už 14 ligových startů, z toho hned dvanáctkrát nastoupil od první minuty. Jak je se svými spokojený a jak si angažmá ve Zbrojovce pochvaluje? I o tom mluví v rozhovoru pro web agentury ISM.

Máte za sebou těžký zápas na Spartě. Jak jste si ho vy osobně užil a odjeli jste vzhledem k jeho průběhu s bodem spokojení?

Na utkání jsem se těšil moc, protože jsem odmalička Spartě fandil. Bohužel jsem ale po pěti minutách dostal kolenem na stehno a už jsem to nedokázal rozhýbat. Omezovalo mě to po celý zápas. Co se týče celého týmu, tak s bodem jsme spokojení, ale je fakt, že jsme mohli brát i tři body. Je to škoda. Sparta ale také měla své šance.

Zbrojovce se v úvodu jarní části ligy zatím daří možná až nad očekávání. Co za tím podle vás stojí?

Asi všichni vidíme, že od příchodu trenéra Pivarníka se hra naše hra zvedla, přišly výsledky. Takže bych řekl, že právě asi on na tom má největší zásluhu.

V nejvyšší české soutěži hrajete svoji první sezonu, jak ji prozatím z všeho osobního hlediska hodnotíte?

Tak půl na půl. Určitě jsme spokojený s tím, že jsem odehrál většinu zápasů v základní sestavě, méně spokojený jsem s bilancí gólů a gólových přihrávek. Tam musím ještě přidat.

Takže můžete říct, že jste ve Zbrojovce spokojený?

Určitě. Dali mi tady šanci hrát první ligu, za což jsme vděčný.

Už na podzim jste patřil do základní sestavy Zbrojovky, šanci v základu dostáváte i na jaře. Cítíte důvěru od trenéra?

V prvé řadě musím říct, že jsem za to moc rád. Musím si ale udržet výkonnost, abych i nadále hrál, hlavně musím přidat nějaké branky a asistence. Můžu říct, že důvěru cítím, ale nic není zadarmo. Záleží hlavně na mě, na tom, jak se mi bude dařit.

Jak moc je pro vás, jako pro mladého hráče, důležité pravidelně hrát?

Je to samozřejmě strašně důležité. To, že se mi do toho podařilo takhle naskočit, mě těší. Musím v tom ale hlavně pokračovat.

Ve Zbrojovce jste na hostování z Plzně, součástí dohody je i předkupní právo. Dovedete si představit, že byste v Brně zůstal delší dobu?

Jak už jsem říkal, v Brně jsem opravdu spokojený, takže bych si to jednoznačně dokázal představit. Jsme tu s přítelkyní jako doma a moc se nám tu líbí. Navíc tady mám určitě větší šanci hrát v základní sestavě než v Plzni. A to je pro mě teď to nejdůležitější!

Prozraďte, jaké jsou vaše fotbalové ambice? Kam byste to jednou rád dotáhl?

Od malička mám jen ty nejvyšší ambice, samozřejmě ale stojím nohama pevně na zemi. Rád bych to dotáhl do zahraničí, konkrétně myslím třeba německou bundesligu. Ta se mi opravdu moc líbí.

-> PROFIL MILOŠE KRATOCHVÍLA