AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Je to pro mě významný krok v kariéře a velká výzva, říká Kratochvíl o přestupu do Jablonce

Dvaadvacetiletý záložník Miloš Kratochvíl se bude na startu letní přípravy hlásit v Jablonci, kam přestoupil z Viktorie Plzeň. Jistému účastníkovi základní skupiny Evropské ligy se upsal na tři roky.

Mládežnický reprezentant strávil uplynulou sezonu na hostování v brněnské Zbrojovce, v jejím dresu odehrál 21 zápasů a jednou se zapsal do střelecké listiny. V následujícím ročníku 2018/2018 bude hájit barvy ambiciózního severočeského celku.

„Přestup do Jablonce pro mě znamená hodně. Jsem kluk z vesnice a mám možnost se teď dostat do velkého fotbalu. Je to pro mě určitě posun po fotbalové stránce. Byl jsem minulou sezónu v Brně, kde jsme spadli z ligy. Když se nedaří týmu, tak ani jednotlivcům moc ne. Nevěděl jsem, co se mnou po sezoně bude a nakonec jdu do třetího týmu ligy, který má jistou skupinu Evropské ligy. Je to pro mě významný krok v kariéře a velká výzva. Vím, že začátek bude náročný, ale jsem na to připravený a chci bojovat o místo v týmu,“ řekl po podpisu smlouvy do 30. června 2021.

Těší ho zejména fakt, že do Jablonce přichází z mistrovské Viktorie na trvalý přestup. Nejsem typ, co by rád často měnil prostředí a kolektivy. To je u hostování složitější. Takže z přestupu mám radost i po téhle stránce. V Jablonci znám osobně Davida Lischku z reprezentace a ještě pár kluků z ligy,“ dodal talentovaný středopolař, který dříve sbíral zkušenosti i na hostování v druholigovém Sokolově a na Slovensku v Senici.

-> PROFIL MILOŠE KRATOCHVÍLA