AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Jablonecká posila Kratochvíl: Na přípravu se těším, o místo určitě zabojuji

Před Milošem Kratochvílem stojí nová výzva. Pokusí se prosadit do základní sestavy třetího týmu uplynulého ligového ročníku Jablonce, kam přestoupil z plzeňské Viktorie.

Dvaadvacetiletý záložník v předchozích čtyřech sezonách hostoval hned ve třech klubech, proto je rád, že do Jablonce zamířil z Plzně na trvalý přestup. „Byl jsem pořád někde jinde, to už mě moc nebavilo, stejně jako moji přítelkyni. Pořád jsme se stěhovali. Jsem rád, že jsem udělal posun v tom, že jsem šel tentokrát na přestup a můžu se usadit,“ řekl v rozhovoru pro klubový web po prvním společném tréninku před letní přípravou na sezonu 2018/2019.

V předchozí sezoně Kratochvíl oblékal dres brněnské Zbrojovky, ani sestup tradičního moravského klubu do druhé ligy přestup na sever Čech nezhatil. Nebyl totiž jen otázkou posledních týdnů. „Už půl roku zpátky jsme se o tom bavili. Snažil jsem se držet si tam výkonnost a pokusit se zachránit Zbrojovku. To bohužel nedopadlo, ale aspoň pro mě to dopadlo v uvozovkách dobře. Stále je mi to líto vůči Brnu, kabina i lidi tam okolo byli super. Věřím, že se Brno za rok vrátí, do ligy určitě patří. Držím jim palce, aby to zvládli,“ podotkl středopolař, který za Zbrojovkou odehrál 21 zápasů a jednou se zapsal do střelecké listiny.

Angažmá v Jablonci bere pochopitelně jako velký posun ve své kariéře. „Jít ze sestupujícího týmu do třetího týmu ligy, který hraje rovnou základní skupiny Evropské ligy, to je prostě super,“ neskrývá nadšení. Přísného kouče Petra Rady se nebojí. „Myslím, že to bude v pohodě. Zažil jsem kouče Pivarníka, to je trochu podobný trenér.“

Kratochvíl má jasný cíl – chce si vybojovat místo v základní jedenáctce. Dobře ale ví, že ho nečeká nic jednoduchého. „Jsou tu kluci, kteří si vykopali Evropskou ligu. Příprava je docela krátká, asi bude záležet na každém tréninku a zápasu. Zdejší středová řada byla zaběhlá, kluci si rozuměli. Jsem si toho vědom, ale myslím si, že jsem na to připravený. Už se na to těším, určitě o místo zabojuji,“ dodal mladý záložník.

-> PROFIL MILOŠE KRATOCHVÍLA