AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Další ligová výzva pro stopera Jiřího Pirocha. Bude hostovat v Karviné

Kmenový hráč plzeňské Viktorie může rozšířit sbírku tří startů v nejvyšší soutěži. Zaujal na testech v Karviné, kde stráví následující sezonu na hostování.

Dvaadvacetiletý obránce zahájil s moravským celkem letní přípravu a trenéry i sportovní vedení o svých kvalitách a přednostech přesvědčil velmi rychle. „Je mladý, perspektivní a na hřišti se jeví velice dobře. S Plzní jsme se domluvili na hostování do 30. června 2019,“ informoval sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

V uplynulé sezoně vystřídal hned dva kluby. Na podzim pravidelně nastupoval v obraně druholigových Pardubic, během zimní přestávky zamířil do Jablonce, kde ale sbíral starty hlavně za juniorku. V lize naskočil do tří utkání, tuto bilanci by v Karviné rád rozšířil.

„Doufám, že nějakou šanci dostanu,“ věří plzeňský odchovanec. Angažmá ve čtrnáctém týmu minulého ligového ročníku bere jako výzvu ve své kariéře. „Když přišla nabídka začít trénovat s Karvinou, váhal jsem opravdu jen chvilinku. Je tady ideální zázemí pro to, abych nabral další zkušenosti v lize,“ dodal Jiří Piroch. V karvinském dresu zatím zasáhl do všech čtyř přípravných utkání, v tom prvním proti Cracovii Kraków se navíc blýskl gólem po rohovém kopu.