AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Pospíšil vykřesal gólem naději, s Jagiellonií ale v pohárové Evropě končí

Poté, co první soutěžní trefou v sezoně pomohl Bialystoku přejít přes Rio Ave, se Martin Pospíšil dokázal gólově prosadit i ve 3. předkole Evropské ligy proti Gentu. V odvetě na půdě belgického soupeře vykřesal pro svůj tým naději, nakonec ale po porážce 1:3 s Jagiellonií v soutěži končí.

Polského vicemistra se sedmadvacetiletým záložníkem v základní sestavě nečekal před odvetou v Belgii vůbec jednoduchý úkol. Jagiellonia doma Gentu podlehla 0:1 a pokud chtěla pomýšlet na postup, musela náročný zápas zvládnout. Vůbec ale nezachytila vstup a po třinácti minutách dovolila domácím vstřelit úvodní gól.

V 58. minutě se ovšem hosté z Bialystoku vrátili do hry, a to zásluhou Martina Pospíšila, který potrestal rozvážnou rozehrávku domácích. Sebral míč chybujícímu stoperovi a následně sám před gólmanem neměl problém poslat míč do sítě. Svojí druhou trefou v letošní sezoně srovnal na 1:1 a Jagiellonii dělil od postupu jediný gól.

Ten ovšem nepřišel, naopak Gent se v závěrečné desetiminutovce trefil hned dvakrát a po výhře 3:1 si o postup do základní skupiny Evropské ligy zahraje na úkol polského celku.

-> PROFIL MARTINA POSPÍŠILA