AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Záložník Martin Pospíšil pomohl Jagiellonii do čela Ekstraklasy

Jagiellonia Bialystok s Martinem Pospíšilem v kádru je po 12. kole novým lídrem polské Ekstraklasy. Na první příčku se posunula po domácí výhře 2:1 nad Štětínem, na které měl nemalý podíl právě český středopolař. Připravil důležitý úvodní gól svého týmu.

Odchovanec olomoucké Sigmy se třemi reprezentačními starty se v aktuální sezoně těší značné důvěře trenéra. Co se týče polské ligy, zatím vynechal jediný zápas, v ostatních jedenácti případech jeho jméno nechybělo v základní sestavě Jagiellonie, stejně tomu bylo i pro duel se štětínským Pogonem.

Sedmadvacetiletý záložník se sice ani tentokrát nedočkal první ligové trefy v sezoně, ale statistiky si vylepšil alespoň gólovou přihrávkou. Krátce po změně stran vyhrál v šestnáctce soupeře hlavičkový souboj a míč dostal přímo k noze spoluhráče Frankowského, který otevřel skóre utkání.

Pospíšil odehrál celých 90 minut a po závěrečném hvizdu mohl se svými spoluhráči slavit výhru 2:1, díky které se druhý tým loňského ročníku dostal o bod do čela tabulky před dosavadního lídra Legii Varšava.

Právě tyto dva týmy si to rozdají o další body hned v následujícím kole. Šlágr 13. kola bude zároveň českým soubojem. V sestavě domácí Jagiellonie by opět neměl chybět Martin Pospíšil, mezi stabilní členy jedenáctky celku z Varšavy pak patří obránce Adam Hloušek.

-> PROFIL MARTINA POSPÍŠILA