AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ligový debut v dresu Jablonce okořenil Miloš Kratochvíl premiérovým gólem

Dvaadvacetiletý záložník Miloš Kratochvíl se o víkendu dočkal svého prvního ligového startu za Jablonec. A debut to byl vydařený. Necelá půlhodinka na pražské Julisce mu stačila k tomu, aby si v duelu s Duklou zároveň připsal i premiérovou trefu. V závěru pečetil vysokou výhru Severočechů 6:2.

Bývalý mládežnický reprezentant se v minulé sezoně prezentoval stabilními výkony na hostování v brněnské Zbrojovce, i proto se vedení Jablonce rozhodlo kmenového hráče Plzně získat na přestup. Stále místo v „áčku“ si sice zatím nevybojoval, nicméně herní vytíženost mu nechybí. Pravidelně nastupuje za juniorku.

Když trenér Petr Rada sestavoval nominaci pro duel 14. ligového kola na Dukle, ukázal i na mladého středopolaře. Začal na lavičce náhradníků, šanci ale dostal. Do hry naskočil v 77. minutě a i za tak krátkou dobu si stihl říct hned o další šanci.

Čtyři minuty před koncem udělal tečku za gólově bohatým zápasem. Napřáhl k ráně z velké dálky a projektil z jeho kopačky znamenal šestou a zároveň poslední branku Jablonce. Pro Kratochvíla šlo o druhou trefu v nejvyšší soutěži v kariéře.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL MILOŠE KRATOCHVÍLA