AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

David Štěpánek: Přestup do Jablonce beru jako krok dopředu

Před jednadvacetiletým stoperem stojí velká výzva. Po přestupu z druholigové Jihlavy se pokusí v zimní přípravě zabojovat o místo v sestavě ambiciózního Jablonce, kde podepsal smlouvu do června 2022.

 

„Trošku jsem doufal, že bych mohl v zimě přestoupit. Jsem rád, že tu jsem. Je to pro mě první velký přestup v kariéře, takže to znamená hodně. Beru to jako krok dopředu. Doufám, že budu moci pomoci týmu, Jablonec je momentálně velmi silný,“ prohlásil mládežnický reprezentant.

Ten patřil na podzim k oporám Jihlavy ve druhé nejvyšší soutěži, jako jediný hráč celku z Vysočiny nechyběl v první polovině sezony na hřišti ani minutu. Na kontě už má i 39 startů v první lize, všechny v dresu Jihlavy. Další může přidat za Jablonec.

V kabině čtvrtého týmu FORTUNA:LIGY se potká s několika bývalými spoluhráči. „Osobně znám Davise Ikauniekse a Honzu Hanuše ještě z Jihlavy a s Kubou Janetzkým jsme byli spolu v reprezentaci. Jinak kluky osobně neznám, ale myslím si, že to bude v pohodě. Doufám, že mě kluci přijmou co nejrychleji mezi sebe,“ věří mladý obránce, který se ve svém novém působišti uvedl přímo skvěle.

Po jednom absolvovaném tréninku s týmem nastoupil v základní sestavě do dalšího duelu zimní Tipsport ligy a jediným gólem rozhodl o jablonecké výhře nad Varnsdorfem. „Je to třešnička na dortu a zároveň třešnička do klubové kasy,“ smál se Štěpánek. „Byl to můj první zápas v novém roce, nebylo to ještě ono. Odehrál jsem celý zápas. Nějak jsem to zvládl, tak snad dobrý,“ dodal ke svému debutu v dresu severočeského celku.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL DAVIDA ŠTĚPÁNKA