AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Martin Sedlák podepsal ve Zbrojovce profesionální smlouvu

Talentovaný dorostenec Martin Sedlák spojil i svoji další budoucnost s brněnskou Zbrojovkou. S vedením tradičního klubu se dohodl na podmínkách profesionálního kontraktu.

„Beru to jako velký milník kariéry a zároveň motivaci, abych na sobě nadále pracoval. Teď je mým hlavním cílem probojovat se do prvního mužstva a pokusit se vyhrát dorosteneckou ligu,“ řekl osmnáctiletý ofenzivní univerzál pro klubový web po podpisu své první hráčské smlouvy v kariéře.

Právě člen reprezentační osmnáctky patří mezi největší tahouny úspěšného dorosteneckého týmu. Devíti góly v patnácti zápasech má velký podíl na tom, že mladí Zbrojováci přezimují na prvním místě ligy staršího dorostu. Navíc je nejvytíženějším hráčem v kádru.

Na podzim jedinou trefou rozhodl šlágr s pražskou Slavií, vůbec nejvíc ale Sedlák zazářil v závěrečném utkání před zimní přestávkou, když nasázel pět gólů do sítě Dukly. „Vyšlo mi skoro vše, na co jsem sáhl,“ pochvaluje si zpětně ofenzivní záložník či útočník, který si během podzimu připsal i dva starty za brněnskou juniorku.

Zmíněnými devíti trefami překonal talentovaný mladík osm branek z předchozí sezony. V ročníku 2016/2017 si v dresu sedmnáctky připsal hned dvaadvacet branek a byl rovněž nejlepším střelcem týmu.

(zdroj foto: fczbrno.cz)