AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick pomohl k remíze s AC Milán a výkonem potěšil trenéra

Český reprezentant Patrik Schick se podruhé za sebou objevil v základní sestavě AS Řím. Ve šlágru 22. kola italské Serie A proti AC Milán byl hodně vidět, podílel se i na vyrovnávací trefě na konečných 1:1 a za svůj povedený výkon následně sklidil chválu.

Třiadvacetiletý útočník tentokrát nenastoupil na hrotu útoku, ale na pozici pravého křídla, kde mu to svědčilo. Pracoval pro tým, dostával se do šancí a v úvodu druhého poločasu sehrál důležitou roli při vyrovnávací trefě domácího celku. Po jeho šikovné teči si dal obránce AC málem vlastní gól, tomu sice gólman ještě zabránil, jenže míč vyrazil jen k Zaniolovi, a ten už doklepl míč do sítě.

Vyrovnávací gól AS Řím v čase 2:05:

Schick nakonec odehrál 81 minut, poté ho nahradil Justin Kluivert. „Působil živě, což je pro mě velmi důležité,“ řekl k výkonu českého talenta kouč Eusebio Di Francesco. A v přívětivých slovech pokračoval.

„Je ve velmi slušné formě, ukázal, že je ochotný zabojovat. Takový hlad a odhodlání od něj chci vidět pokaždé,“ ocenil přístup čtrnáctinásobného reprezentanta lodivod římského AS. „V některých situacích se nezachová nejlépe, ale je velmi talentovaný. Myslím si, že musí ještě víc důvěřovat svým schopnostem,“ dodal Di Francesco na Schickovu adresu.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA