AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Jakub Janetzký se trefil proti ‚svému' Jablonci. Gól raději moc neslavil

Hodně specifický zápas má za sebou opavský záložník Jakub Janetzký. Ve druhém jarním ligovém kole se mu podařilo skórovat na půdě Jablonce, odkud ve slezském celku hostuje. Nováčkovi nejvyšší soutěže pomohl svým druhým gólem v sezoně k cenné remíze 2:2.

V českém fotbale nebývá zvykem, že hostující hráč nastoupí do zápasu proti svému mateřskému klubu. V případě Jakuba Janetzkého se vedení Jablonce rozhodlo udělat výjimku a dovolilo mu, aby nastoupil. A byl to právě jednadvacetiletý středopolař, kdo se postaral o první z opavských gólů.

„Je to specifická situace, momentálně jsem hráč Opavy, takže se soustředím jen na ni. Jsem určitě rád, že jsem mohl nastoupit. Ve smlouvě jsem žádnou stopku neměl, celý týden jsem věděl, že budu hrát a připravoval se normálně s týmem,“ říkal Janetzký, který ve 25. minutě srovnával na 1:1.

„Po centru ze strany mi Tomáš Smola výborně sklepl míč a mě už stačilo jen vystřelit rovnou z voleje. Měl jsem to v podstatě docela jednoduché,“ popsal situaci, po níž vstřelil mládežnický reprezentant svoji druhou ligovou branku v kariéře.

Z pochopitelných důvodů ji ale na půdě svého mateřského klubu moc neslavil. „Přišlo mi to lepší, než abych se tady radoval a běhal kolem tribun,“ podotkl šikovný záložník. Ten v jabloneckém dresu odehrál jen 52 minut, proto bere gól do sítě svého mateřského klubu částečně i jako zadostiučinění.

„V první řadě jsem rád, že mohu hostovat v Opavě a pravidelně hrát. Nějakou speciální motivaci jsem neměl, byl to zápas jako každý jiný. Určitě bych chtěl v budoucnu zabojovat o základní sestavu v Jablonci, ale aktuálně hraji v Opavě, takže to nijak neřeším. A jestli mi vstřelený gól pomůže v očích vedení? To opravdu netuším,“ dodal Jakub Janetzký po 22. startu v nejvyšší soutěži.

Trenéři obou týmů k ojedinělému startu Jakuba Janetzkého:

Petr Rada, Jablonec: „Já tohle moc nesleduji. Janetzkému jsme dali zelenou, ale je to spíš otázka na vedení klubu, ti o tom rozhodují. Kdyby to bylo na mně, jsem pro, ať ti hráči hrají.“

Ivan Kopecký, Opava: „Je to rarita, ale proč by kluci nemohli hrát? Jde o prospěch fotbalu. Nakonec se to ukázalo jako pozitivní pro nás, ale možná i pro Jablonec, aspoň vidí, jakého má hráče.“

-> PROFIL JAKUBA JANETZKÉHO