AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček třetí v anketě Fotbalista roku 2018, jak dopadli další hráči?

Na tradičním galavečeru byli oceněni nejlepší čeští fotbalisté za loňský rok. V hlavní kategorii Fotbalista roku obsadil třetí příčku reprezentační záložník Tomáš Souček z pražské Slavie. Podívejte se na umístění i dalších hráčů, které zastupuje agentura ISM.

 

Tomáš Souček může minulý kalendářní rok hodnotit jednoznačně jako úspěšný. Stabilní výkony čtyřiadvacetiletého pilíře slávistické i reprezentační zálohy ocenili i trenéři, novináři a vybraní hráči, kteří v anketě vyhlašované Fotbalovou asociací ČR hlasují. Odchovance klubu z Edenu vybrali do elitní pětice a následně obsadil konečné třetí místo.

„Je to pro mě obrovská čest. Toto ocenění není jenom moje, velké díky patří celé mojí rodině, partnerce a také mé dceři, bez kterých bych tady nikdy nestál. Dále bych chtěl poděkovat také trenérům, spoluhráčům a kamarádům,“ děkoval na pódiu po převzetí ceny třetí nejlepší český fotbalista roku 2018.

Sedmá pozice připadla útočníkovi římského AS Patriku Schickovi, čtrnácté místo patří plzeňskému křídelníkovi Janu Kopicovi a na děleném 20. až 22. místě skončili liberecký obránce Ondřej Karafiát se záložníkem Lukášem Masopustem, který v zimě přestoupil z Jablonce do Slavie. Na bodovanou pozici se v hlavní kategorii dostal i ostravský veterán Milan Baroš.

V rámci slavnostního večera byli vyhlášeni také nejlepší čeští talenti za uplynulý kalendářní rok. Na konečném pátém místě se umístil Matěj Pulkrab, osmá pozice patří Adamu Hložkovi, na děleném 13. až 15. místě skončil Václav Drchal a mezi hráči na na 20. až 27. příčce najdeme ve výsledcích ještě Patrika Slaměnu.