AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Po sedmnáctce prošel na ME i výběr U19. Kteří hráči pomohli k postupu?

Po reprezentačním výběru do 17 let si účast na mistrovství Evropy vybojovala také devatenáctka. Oba týmy absolvovaly elitní fázi kvalifikace v Nizozemsku a mohly se tak domů vrátit jedním letadlem. Na palubě byli i hráči, které zastupuje agentura ISM.

„Ani jsme to v letadle s kluky z devatenáctky nestihli probrat,“ usmíval se po příletu do Prahy kapitán sedmnáctky Adam Hložek. Šestnáctiletý ofenzivní klenot pražské Sparty se sám na postupu podílel důležitou vítěznou trefou v úvodním duelu hlavní fáze kvalifikace proti Izraeli.

Následně pomohl asistencí k výhře 2:0 nad Severními Iry. Svěřenci kouče Václava Kotala nestačili na závěr na domácí Nizozemce (2:5), před zápasem ale bylo jasné, že bez ohledu na výsledek na květnové Euro do Irska postoupí.

„Sraz byl z naší strany velmi kvalitní, předváděli jsme dobré výkony. Nevyšel nám jen poslední zápas, před kterým jsme ale věděli, že je rozhodnuto,“ dodal Hložek. Kromě něj pomohl sedmnáctku mezi evropskou smetánku dostat i jihlavský středopolař Adam Ritter.

Devatenáctka pojede do Arménie

To výběr do devatenácti let vedebý trenérem Janem Suchopárkem na úvod podlehl Anglii 1:4, poté ale porazil shodně 3:1 Dánsko i Řecko a svou kvalifikační skupinu vyhrál. Ani minutu na hřišti nechyběl olomoucký stoper David Zima, do všech tří duelů – z toho dvakrát v základní sestavě – zasáhli i plzeňský útočník Tomáš Kepl se záložníkem Patrikem Slaměnou ze Zlína.

Zmíněná trojice by neměla chybět ani v mužstvu pro evropský šampionát, který se uskuteční v červenci v Arménii.