AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Začátky v Itálii nebyly snadné, vzpomíná Patrik Schick

V italské Serii A hraje od roku 2016. Po ročním angažmá v Sampdorii vyměnil přístavní Janov za Řím, kde hájí barvy slavného AS. Na své začátky na Apeninském poloostrově zavzpomínal reprezentační útočník Patrik Schick ve speciálním videu, v němž také prozradil, jak se mu nyní zamlouvá život v zemi vyhlášené dobrým jídlem, rychlými auty nebo módou.

„Začátky v Itálii nebyly snadné. Nebylo to úplně tak, jak jsem si plánoval a představoval. Zpočátku se mi stýskalo po rodině a po kamarádech, postupem času jsem si ale zvykl a pak už to bylo v pohodě,“ přiznal v úvodu videa třiadvacetiletý forvard.

Na svou první zahraniční štaci se vydal v létě 2016, kdy ze Sparty přestoupil do Sampdorie Janov. Situaci mu pomohli ulehčit slovenští spoluhráči v týmu Milan Škriniar a Dávid Ivan. „Hlavně Dávid mi hodně pomáhal, neuměl jsem vůbec italsky,“ pokračoval. „Měl jsem také štěstí, že v době jako já přišli i další mladí kluci. Začínali jsme stejně a rychle jsme si k sobě našli cestu. To mi hodně pomohl.“

Právě řeč je pro každého českého hráče v zahraničí alfou a omegou. „Jako první jsem hlavně potřeboval rozumět,, co po mě potřebuje trenér. S postupem čase se to zlepšovalo, od přestupu do AS Řím jsem se rozmluvil a teď nemám problém,“ podotýká autor šestnácti gólů v Serii A.

Itálie je mimo jiné vyhlášená svou kuchyní, v níž hrají prim zejména těstoviny. Právě s nimi měl ale talentovaný útočník problém. „Nějak jsem si na ně nemohl zvyknout, postupem času mi ale začaly chutnat. I když jsem v Česku, tak mám občas chuť dát si nějaké italské jídlo.“

Už více než rok a půl působí Schick v římském AS. Na život ve Věčném městě si rozhodně nestěžuje. „Řím je nádherné město, jídlo je fantastické a počasí je tady nádherné. Žít tady by si asi dokázal představit každý,“ dodal forvard, kterému patří v týmu „Giallorossi“ číslo čtrnáct.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA