AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Polská Ekstraklasa: Hlouška s Pospíšilem čekají boje ve skupině o titul

V nejvyšší polské soutěži skončila základní část a blíží se start nadstavbové části. Mezi první osmičkou týmů, které hrají ve skupině o titul, nechybí ani obhájce titulu Legia Varšava s Adamem Hlouškem a úřadující vicemistr Jagiellonia Bialystok s Martinem Pospíšilem.

Po třiceti odehraných kolech v základní části má k zisku další mistrovské trofeje jednoznačně blíž Adam Hloušek s Legií. Ta vstupuje do nadstavby z druhé příčky, od vedoucí Lechie Gdaňsk navíc dělí celek z hlavního města jen horší skóre. Na třetí Piast Gliwice má pak už vcelku komfortní sedmibodový náskok.

Co se týče jediného českého legionáře v kádru Legie, tak stejně jako v minulé mistrovské sezoně se Hlouškovo jméno pravidelně objevovalo v sestavě i v probíhajícím ročníku. Poslední pět zápasů musel kvůli zranění vynechat a nyní se dává do pořádku, aby mohl po závěrečném kole nadstavby slavit s týmem čtvrtým titul za sebou. Třicetiletý krajní obránce naskočil do 21 utkání – pokaždé v základní jedenáctce – a dvakrát se zapsal do střelecké listiny.

Šance Martina Pospíšila s Bialystokem jsou podstatně nižší. Jagiellonia nasbírala v základní části 47 bodů, které stačí na šestou příčku a na vedoucí duo ztrácí třináct bodů.

Sedmadvacetiletý střední záložník se i při své druhé sezoně v Ekstraklase těšil dostatečnému hernímu vytížení. Ve 30 kolech si bývalý hráč olomoucké Sigmy a Jablonce připsal hned 27 startů, z toho jen čtyřikrát naskakoval do zápasu z lavičky náhradníků. Na první trefu v této sezoně zatím čeká.