AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Mistrovství Evropy do 17 let: Jak se dařilo Adamům Ritterovi s Toulou?

Na evropském šampionátu hráčů do sedmnácti let v Irsku reprezentovali český výběr i záložník Adam Ritter z Jihlavy a slávistický útočník Adam Toula. Podívejte se, kolik toho na turnaji, kde se svými spoluhráči došli do čtvrtfinále, odehráli.

Mladí Češi zahájili boje v základní skupině se silnými Belgičany. K remíze 1:1, kterou soupeř zachraňoval až v páté minutě nastavení, přispěl Ritter, jenž ve středu záložní řady odehrál celý zápas.

Stejným výsledkem skončilo i druhé utkání proti domácím Irům. Trenér Václav Kotal tentokrát kromě jihlavského šikuly nasadil od úvodní minuty na hrot útoku i Toulu. Ten odehrál něco přes hodinu, Ritter šel ze hry pět minut před závěrečným hvizdem.

O postupu českého výběru ze skupiny rozhodla definitivně až závěrečná výhra 2:0 nad Řeckem. Ritter odehrál poslední dvacetiminutovku, forvard z Edenu nastoupil až v úplném závěru.

Oba talentovaní mladíci dostali šanci i ve čtvrtfinále proti Francii, jednoznačnou porážku 1:6 a vyřazení ovšem neodvrátili. Ritter nechyběl v základní sestavě a byl to právě sedmnáctiletý mladík z Vysočiny, kdo se v nastaveném čase postaral svým druhým gólem v dresu reprezentační sedmnáctky o čestný český úspěch. Toulu poslali trenéři do druhé půle s cílem posílit ofenzivu.