AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hanuš po ligovém debutu v brance Jablonce: Jsem rád, že jsem si mohl zachytat

Až v předposledním kole nadstavbové části si odbyl ligový debut v brance Jablonce Jan Hanuš. Jednatřicetiletý gólman, který přestoupil na sever Čech v zimní přestávce ročníku 2017/2018 z Jihlavy, vytáhl na Spartě několik výtečných zákroků, porážce 0:2 ale zabránit nedokázal.

„Když jsem přišel do Jablonce před rokem a půl, tak moje představa byla trošku jiná. Myslel jsem si, že si ligový zápas zachytám o trochu dřív, ale musím to vzít tak, jak to je. Každý má svoji cestu a já se v tomhle nevzdávám a uvidím, co bude dál. Pravdou je, že jsem rád, že jsem si mohl zachytat,“ přiznal po duelu na Letné Hanuš.

Zkušený brankář své spoluhráče několikrát podržel a povedeným výkonem si řekl také o šanci v závěrečném utkání elitní nadstavbové skupiny. V něm Jablonec vyzve na domácí půdě v dalším severočeském derby rivala z Liberce.

„Derby je derby a každý by se na něj měl hecnout. Před tím tam je ještě finále poháru a všichni budeme fandit Slavii, protože v případě vítězství Ostravy by nás ještě čekala baráž. Ale jak už jsem řekl, je to derby a chceme ho zvládnout,“ vyhlíží sledovaný duel gólman se 116 ligovými starty.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL JANA HANUŠE